Przejdź do treści

Impregnacja antypoślizgowa i systemy przeciwpoślizgowe

impregnacja antypoślizgowaPaski ptrzeciwpoślizgowe na schodach

Paski przeciwpoślizgowe

Najbardziej popularną metodą ochrony przechodniów przed poślizgnięciem się na kamieniu są paski przeciwpoślizgowe.  Wystarczy tylko oczyścić powierzchnię i przykleić specjalny pasek wykonany ze specjalnego materiału przeciwpoślizgowego.

Główną różnicą między paskami a żywicą, jest fakt że żywica lepiej się sprawdza na zewnątrz budynków, zaś same paski lepiej znoszą wolne od wilgoci powierzchnie. Wykonanie zabezpieczenia tymi metodami jest proste i szybkie, tak że każdy może je samodzielnie wykonać.

Sugerujemy tylko abyście się Państwo z nami skontaktowali, byśmy mogli wspólnie rozsądzić która metoda lepiej się będzie u Państwa sprawdzała. Następnym sposobem ochrony są żywice korundowe. Jej zastosowanie polega na wytyczeniu, oraz rozprowadzeniu na żądanej powierzchni preparatu, który dzięki specjalnej mieszance żywicy i środków ściernych, zapewni bezpieczne przejście.

Żywica lepiej sprawdza się na zewnątrz budynków.

Impregnacja antypoślizgowa posadzek kamiennych

Jednym ze sposobów zabezpieczenia powierzchni kamiennych, jest impregnacja antypoślizgowa – pokrycie ciągów komunikacyjnych warstwą środka chemicznego, który skutecznie zaimpregnuje powierzchnię posadzki. Tego typu metodę stosujemy zwłaszcza na płytkach i kostkach, tam gdzie ryzyko uszkodzenia materiału jest stosunkowo duże. Główną zaletą tej metody (impregnacja antypoślizgowa) jest łatwość zastosowania i możliwość samodzielnego przeprowadzenia renowacji warstwy impregnującej. Sprawdź w naszym SKLEPIE

Groszkowanie antypoślizgowe

Groszkowanie

Kolejną szybką i skuteczną metodą, wykorzystywaną w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania kamiennych ciągów komunikacyjnych poza (impregnacja antypoślizgowa), jest tzw. “groszkowanie”. Polega ono na perforacji płyt kamiennych, tzn. nawierceniu okrągłych otworów w stałych odległościach, zarówno od samych nawiertów jak i krawędzi płyty.

Można ją wykonać praktycznie na każdym rodzaju powierzchni kamiennej, i w przeciwieństwie do większości innych metod stosowanych do zabezpieczania schodów, jest wykonywana przy niemal każdych warunkach atmosferycznych.

Swoje zastosowanie znajduje zarówno na schodach wewnętrznych jak i zewnętrznych. Dzięki tej technice można zabezpieczyć altanki, patia, podesty, werandy, balkony parterowe i tarasy widokowe. Poprzez zwiększenie przyczepności buta, na powierzchni poddanej groszkowaniu, minimalizuje się możliwość przewrócenia się.

Profile Antypoślizgowe

Skuteczną metodą, idealną do zastosowania na schodach i podestach, są profile antypoślizgowe. Oferujemy: profile aluminiowe. Tego typu profile są lekkie, mają estetyczny wygląd. Pasują idealne wszędzie tam, gdzie jest średnie natężenie ruchu pieszego. Oferujemy trzy wersje kolorystyczne: złote, srebrne, brązowe.

Profile z systemem luminescencyjnym. Wykonane są zarówno z aluminium, jak i ze stali szlachetnej. Idealne nadają się do nie oświetlonych pomieszczeń. Dzięki substancji fosforycznej charakteryzują się wysokim współczynnikiem wydajności w stosunku do otrzymanej ilości światła. Nawet jeśli dzień był pochmurny i ekspozycja na słońce wynosiła zaledwie kilka godzin, to profile i tak będą doskonale widoczne w ciemnościach, jarząc się na łagodny zielony kolor, doskonale odcinający się od monotonnej szarości nocy.

Oferujemy trzy wersje kolorystyczne: złote, srebrne, brązowe. Profile ze stali szlachetnej. Zrobione się ze specjalnego gatunku stali szlachetnej, która jest bardzo ciężko zarysować. Swoje zastosowanie znajdują wszędzie tam gdzie jest duże natężenie ruchu a przenoszone towary mogłyby uszkodzić bardziej delikatne profile aluminiowe. Oferujemy trzy wersje kolorystyczne: złote, srebrne, brązowe.

profil antypoślizgowy protect s1
płomieniowanie fasady budynku

Płomieniowanie

W wyniku ciągłego użytkowania, zewnętrzne chropowate powierzchnie kamienne, tak granit jak bazalt stają się wyślizgane, w konsekwencji czego ryzyko wypadku drastycznie się zwiększa. Chcąc uchronić użytkowników ciągów komunikacyjnych, przed tego typu przykrymi sytuacjami, istnieje proste i skuteczne rozwiązanie tego problemu. Dzięki metodzie płomieniowania kamienia, przywrócimy jej dawną chropowatość, jednocześnie pozbywając się osadów, które zbierają się w porach kamienia przez cały okres użytkowania.

W ten sposób przygotowane posadzki znów stają się czyste, i co najważniejsze bezpieczne. Metoda ta opiera się na prostym i tanim sposobie tzn. na obróbce kamienia (wytrawianiu) ogniem. Wstępnie oczyszczona powierzchnie, poddawana jest działaniu wysokiej temperatury (ok. 1350 stopni C) , która odblokowuje pory kamienia.

Następnie jest on czyszczony przy użyciu urządzenia, wyposażonego w metalowe elementy ścierne. Tak obrobiona posadzka, wolna jest od zalegającego brudu i tłuszczu, oraz zapewnia dobre podparcie stopom, chroniąc nas przed poślizgiem. Cały zabieg jest stosunkowo krótki, efekt długotrwały a koszty jego wykonania nie są wysokie. Kolejną zaletą stosowania tej metody, jest jej skuteczność zarówno w dni pogodne i słoneczne, jak deszczowe i mgliste.

Dodatkowo w ten sposób zabezpieczona posadzka chroni przed poślizgnięciem się na cienkiej warstwie lodu. 

logo firmy remark

Od 1 września zmiana adresu!

zapraszamy na

Płowiecką 74

Z przyjemnością chcemy poinformować, że od 1 września 2023 nasz punkt sprzedaży przenosi się na nowy adres: Płowiecka 74, Warszawa.