systemy przeciwpoślizgowe

Paski ptrzeciwpoślizgowe na schodach

paski przeciwpoślizgowe

Najbardziej popularną metodą ochrony przechodniów przed poślizgnięciem się na kamieniu są paski przeciwpoślizgowe.  Wystarczy tylko oczyścić powierzchnię i przykleić specjalny pasek wykonany ze specjalnego materiału przeciwpoślizgowego. Główną różnicą między paskami a żywicą, jest fakt że żywica lepiej się sprawdza na zewnątrz budynków, zaś same paski lepiej znoszą wolne od wilgoci powierzchnie. Wykonanie zabezpieczenia tymi metodami jest proste i szybkie, tak że każdy może je samodzielnie wykonać. Sugerujemy tylko abyście się Państwo z nami skontaktowali, byśmy mogli wspólnie rozsądzić która metoda lepiej się będzie u Państwa sprawdzała. Następnym sposobem ochrony są żywice korundowe. Jej zastosowanie polega na wytyczeniu, oraz rozprowadzeniu na żądanej powierzchni preparatu, który dzięki specjalnej mieszance żywicy i środków ściernych, zapewni bezpieczne przejście. Żywica lepiej sprawdza się na zewnątrz budynków.

chemiczne zabezpieczenie powierzchni kamiennych

Jednym ze sposobów zabezpieczenia powierzchni kamiennych, jest pokrycie ciągów komunikacyjnych warstwą środka chemicznego, który skutecznie zaimpregnuje powierzchnię posadzki. Tego typu metodę stosujemy zwłaszcza na płytkach i kostkach, tam gdzie ryzyko uszkodzenia materiału jest stosunkowo duże. Główną zaletą tej metody jest łatwość zastosowania i możliwość samodzielnego przeprowadzenia renowacji warstwy impregnującej. Sprawdź w naszym SKLEPIE

Groszkowanie antypoślizgowe

groszkowanie

Kolejną szybką i skuteczną metodą, wykorzystywaną w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania kamiennych ciągów komunikacyjnych, jest tzw. “groszkowanie”. Polega ono na perforacji płyt kamiennych, tzn. nawierceniu okrągłych otworów w stałych odległościach, zarówno od samych nawiertów jak i krawędzi płyty. Można ją wykonać praktycznie na każdym rodzaju powierzchni kamiennej, i w przeciwieństwie do większości innych metod stosowanych do zabezpieczania schodów, jest wykonywana przy niemal każdych warunkach atmosferycznych. Swoje zastosowanie znajduje zarówno na schodach wewnętrznych jak i zewnętrznych. Dzięki tej technice można zabezpieczyć altanki, patia, podesty, werandy, balkony parterowe i tarasy widokowe. Poprzez zwiększenie przyczepności buta, na powierzchni poddanej groszkowaniu, minimalizuje się możliwość przewrócenia się.

Profile Antypoślizgowe

Skuteczną metodą, idealną do zastosowania na schodach i podestach, są profile antypoślizgowe. Oferujemy: profile aluminiowe. Tego typu profile są lekkie, mają estetyczny wygląd. Pasują idealne wszędzie tam, gdzie jest średnie natężenie ruchu pieszego. Oferujemy trzy wersje kolorystyczne: złote, srebrne, brązowe. Profile z systemem luminescencyjnym. Wykonane są zarówno z aluminium, jak i ze stali szlachetnej. Idealne nadają się do nie oświetlonych pomieszczeń. Dzięki substancji fosforycznej charakteryzują się wysokim współczynnikiem wydajności w stosunku do otrzymanej ilości światła. Nawet jeśli dzień był pochmurny i ekspozycja na słońce wynosiła zaledwie kilka godzin, to profile i tak będą doskonale widoczne w ciemnościach, jarząc się na łagodny zielony kolor, doskonale odcinający się od monotonnej szarości nocy. Oferujemy trzy wersje kolorystyczne: złote, srebrne, brązowe. Profile ze stali szlachetnej. Zrobione się ze specjalnego gatunku stali szlachetnej, która jest bardzo ciężko zarysować. Swoje zastosowanie znajdują wszędzie tam gdzie jest duże natężenie ruchu a przenoszone towary mogłyby uszkodzić bardziej delikatne profile aluminiowe. Oferujemy trzy wersje kolorystyczne: złote, srebrne, brązowe.

profil antypoślizgowy protect s1
płomieniowanie fasady budynku

Płomieniowanie

W wyniku ciągłego użytkowania, zewnętrzne chropowate powierzchnie kamienne, tak granit jak bazalt stają się wyślizgane, w konsekwencji czego ryzyko wypadku drastycznie się zwiększa. Chcąc uchronić użytkowników ciągów komunikacyjnych, przed tego typu przykrymi sytuacjami, istnieje proste i skuteczne rozwiązanie tego problemu. Dzięki metodzie płomieniowania kamienia, przywrócimy jej dawną chropowatość, jednocześnie pozbywając się osadów, które zbierają się w porach kamienia przez cały okres użytkowania. W ten sposób przygotowane posadzki znów stają się czyste, i co najważniejsze bezpieczne. Metoda ta opiera się na prostym i tanim sposobie tzn. na obróbce kamienia (wytrawianiu) ogniem. Wstępnie oczyszczona powierzchnie, poddawana jest działaniu wysokiej temperatury (ok. 1350 stopni C) , która odblokowuje pory kamienia. Następnie jest on czyszczony przy użyciu urządzenia, wyposażonego w metalowe elementy ścierne. Tak obrobiona posadzka, wolna jest od zalegającego brudu i tłuszczu, oraz zapewnia dobre podparcie stopom, chroniąc nas przed poślizgiem. Cały zabieg jest stosunkowo krótki, efekt długotrwały a koszty jego wykonania nie są wysokie. Kolejną zaletą stosowania tej metody, jest jej skuteczność zarówno w dni pogodne i słoneczne, jak deszczowe i mgliste. Dodatkowo w ten sposób zabezpieczona posadzka chroni przed poślizgnięciem się na cienkiej warstwie lodu.